Biyografi

İstatistik bölümünden mezun oldum. Daha sonra Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans çalışmalarına devam ettim. Ardından Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yaptım.

1988 yılından bugüne, Bilişim ve Telekomünikasyon sektöründeki yerel ve uluslararası firmalarda Proje Yönetimi, Program Yönetimi, Satıs ve Pazarlama, İş Gelistirme departmanlarında yöneticilik yaptım. Birçok kamu ve özel sektör projelerinde, proje / program yönetimi, ekip yönetimi, tedarik yönetimi, kaynak yönetimi konularında yönetici ve danışman olarak yer aldım.

Bilişim, Finans, İnşaat, Otomotiv, Gıda, Lojistik, Tekstil ve Telekom sektöründe faaliyet gösteren seçkin kurumların çalışanlarına Proje Yönetimi Kavramları ve Uygulamaları, PMP Hazırlık ve MS Project eğitimleri verdim.

2008 – 2011 yıllarında Avea’da Program Yöneticisi olarak çalışmalarımı sürdürürken şirket çalışanlarına PMP hazırlık eğitimleri ve koçluk verdim. Bugüne kadar 60 kişi PMP sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

PMI’nın PMBOK 4.Baskısı ve 5.Baskısının Türkçeleştirme çalışmalarında editor olarak  çalıştım. Türkçe’ye çevirilen Proje Yönetimi Bilgi Birikimi Kılavuzu (PMBOK) ve Birleşik Standartlar Sözlüğü şu anda piyasadadır.

Merkezi ABD’de bulunan Project Management Institute (PMI) ve Information Systems Audit and Control Association (ISACA) üyesi olup, bu kurumlardan PMP (Project Management Professional) ve CISA (Certified Information System Auditor) sertifikalarına sahibim.

2010-2012 yıllarında PMI TR Denetim Kurulu üyesiydim. 2012 – 2014 yıllarında PMI Türkiye (PMI TR) chapter’ı yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptım. 2014 yılında da PMI Türkiye başkanı olarak çalışmalarıma devam ettim. Şu anda PMI Türkiye (PMI TR) gönüllüsü olarak çalışmalarıma devam ediyorum.

Algın Erozan, PMP, CISA, ITIL

 

I have BSc degree in Statistics. I continued MSc degree in Industrial Engineering. Then I graduated from Computer Engineering with MSc degree.

I have more than 20 years experience in Information Technology and Telecommunication sectors. I have managerial experience in Project Management, Program Management, Sales & Marketing and Business Development departments. I worked in governmental and private sector projects as a manager and consultant with concentrating on project/program management, team management, procurement management and resource management.

I provided Project Management Concepts, PMP Preparation and MS Project trainings to the companies in IT, Finance, Telecom, Textile, Automotive, Food and Logistics sectors.

I worked as a member of editor committee in Turkish translation of PMBOK 4th and 5th Edition.

I am a member of the Project Management Institute (PMI) and Information Systems Audit and Control Association (ISACA) located in USA and holds PMP (Project Management Professional) and CISA (Certified Information System Auditor) certificates.

When I was working in a GSM operator as a Program Manager between 2008 and 2011 I provided PMP Preparation training in the company and more than 50 people received PMP certification.

I was a member of auditing committee at PMI TR in 2010-2012. I am a board member of PMI Turkey (PMI TR) chapter in 2012 -2014. I was the president of PMI TR in 2014.

Algin Erozan, PMP, CISA, ITIL